Sorun Ayaz Değil

Ayazı ile meşhur bir kentte düşünmeye çalışmak zormuş.

Islak sokakların göz alıcı parlaklığına karşı zırhımla, 5 dakika önce satın aldığım güneş gözlüğümle mücadele ediyordum. Sağım solumdaki dükkânların neredeyse tamamında geceden kalma, kendi baş ağrılarını edinmiş ve yılı geçmiş kampanya tabelaları yanıp sönüyor. Yeni bir yıla odaklanamayayım diye büyük bir itina ile oluşturulmuş bu sokakta hindi hâlâ 150 lira. Sıvı yağ kampanyaları ise daha tekrar başlamamış. Telefonum aksini söylese bile tabelalarla beraber hepimiz hâlâ 2014 yılındayız. Sorun değil.

Sanki aynı evde yaşayan, aşırı dağınık 5 milyon kişilik bir ailenin mensubuyum. Sokaklarda kimsenin gözüne takılmayan bir dağınıklık var. Koridorlarda görmeye alışılmış, bu sayede kısa bir süre önce dokunulmazlığını kazanmış western tarzıyla yuvarlanan toz kütleleri gibi her şey. Sönmüş ateşlerin külleri bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Sanırım bütün gece süren mide yanmalarımı. Hâlâ tam sönmüş değiller. Hiç sorun değil.

Gece kim bilir hangi günahların işlendiği o sokaklarda, bir seks işçisinin odasındaymışsın gibi… Ne hemen çıkasın var ne de sağı solu kurcalayasın. Saat 12’yi gösterip son dilekler dilendikten sonra geriye sadece ödenmesi gereken bedeller kalıyor.

(Sorun yok, sen aklımdasın…)

Ve bana düşen bedel geceden aklımda kalanın artık aklımı meşgul ediyor oluşu. Aslında kendimden başka kimseden beklentim yüksek değildir. Kendime bile çok yüklenmem hatta. Bu bir sorun mu?

Zihnim aşırı dolduğunda -ki sık yaşamam aslında- her şey sıfırlanıyor ve işte bence bütün sorun da bu. Sen aklımdayken benim aklım yok. Aklım sendeyken sen arazi. Bugüne kadar büyük bir sorun değildi akılsızlık… Ama açıkçası bugün kendimi pek iyi hissetmiyorum. Yeni yılı düşünesim var…

IMG_20150105_192614instagram.com/mokan.bey/

Benim 2015’ten dileğim biraz zamandır.

Gerisi mühim değil,

Zaten sabah hiçbir işim yokmuş gibi çıkmıştım evden.

Daha fazlasını istemek de ayıp olurdu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: